Gotowi do startu !!!

Tak! 12 grudnia 2023r. odbyły się zawody na orientację „Lasowiacy inspirują”. W marszach drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nowej Sarzynie zajęła II miejsce na poziomie  TP – szkoły podstawowe, zwycięski  skład tworzyli uczniowie kl VIII: Mikołaj Okoń, Amelia Paszek-Skiba oraz Emilia Pietruszka. Rywalizacja odbyła się pomiędzy młodzieżą ze  szkół: SP Sarzyna, SP Jelna, SP Łętownia, SP Kolbuszowa oraz SP Nowa Sarzyna. Marsze na orientację rozgrywały się na terenie dawnej Puszczy Sandomierskiej w zimowej aurze. Zawody wymagały od uczestników umiejętności posługiwania się mapą i kompasem. Wszyscy uczestnicy ukończyli trasę, zatem poradzili sobie świetnie. Reprezentantom naszej szkoły Gratuluję sukcesu! Pomimo dużego wysiłku oraz mało przychylnej pogody,  młodzież już teraz nie może doczekać się kolejnych Marszy na Orientację, które integrują, uczą i pokazują piękno otaczającego nas środowiska przyrodniczego.

W. Niedbała

Galeria foto