We wtorek 1 października w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć pracowników Podkarpackiego Centrum Łukasiewicz, którzy przyjechali do nas z "Mobilnym Planetarium". Dzięki pokazom wewnątrz kopuły uczniowie przenieśli się w świat nauki. Projekcje otaczały widzów z każdej strony wprowadzając w czar kosmosu i astronomii. Uczniowie jak podróżnicy poznawali układ ciał niebieskich, eksplorując niezbadane zakątki wszechświata. Te niesamowite lekcje na długo pozostaną w pamięci naszych podopiecznych.
Było to kolejne spotkanie z astronomią, które zaplanowaliśmy w ramach projektu "Matematyka w astronomii" dofinansowanego z Fundacji mBanku.
Dorota Osipa

24.09.2024 r. w Salowej Woli odbyły się  Wojewódzkie Indywidualne Igrzyska Dzieci w LA. W zawodach wzięły udział dzieci z naszej szkoły. Natalia Paczocha w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 34 m. Mariola Drożdżal w biegu na 600 m z wynikiem 2:15 s. Paulina Palikij w biegu na 60 m z czasem 11,1s. Karol Kiełbowicz w biegu na 60 m z czasem 9,89 s. Jakub Gnatek w biegu na 60 m z czasem 9,68 s

Piotr Kopacz

21 września w Nowej Sarzynie w parku przy rzece odbyły się Gminne Drużynowe Biegi Sztafetowe, w których wystartowały reprezentacje szkół podstawowych oddzielnie dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się w formie sztafet a uczestnicy do pokonania mieli dystans 6 x 800 m.
W zawodach tych chłopcy zajęli miejsce 1, natomiast dziewczyny zajęły miejsce 3.
Opiekun Krzysztof Młynarski

27 września 2024r. w budynku I Liceum Ogólnokształcące w Nowej Sarzynie odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu "Matematyka w astronomii".
Projekt został zgłoszony przez stowarzyszenie „Prymus” do programu mSilnia i otrzymał dofinansowanie Fundacji mBanku. W ramach projektu został zakupiony sprzęt do obserwacji nieba oraz warsztaty matematyczno–astronomiczne, które poprowadzili nauczyciele: Dorota Osipa, Weronika Niedbała, Andrzej Kusiak oraz gościnnie wyświetloną na suficie mapę nieba przedstawił zaproszony gość - Adam Osipa.
Autorem i koordynatorem projektu jest pani Dorota Osipa.

Dzisiaj (27.09.2024r.) wspólnie z Animatorami, Ekspertami i trenerami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (@polishathletics) na kompleksie sportowym przy Zespole Szkół w Nowej Sarzynie odbyły się warsztaty poświęcone lekkoatletyce dla nauczycieli z Podkarpacia prowadzących zajęcia w ramach projektu Aktywna Szkoła. 35 nauczycieli pod okiem Katarzyny Tittinger - trenera Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz animatorów: Pauliny Wit i Marii Zakościelnej zdobyli cenne doświadczenie podczas 6 godzin szkolenia teoretycznego i praktycznego.
Program szkolenia obejmował
  •  Prezentacja założeń Programu Aktywna Szkoła & Akademia Sportu Powszechnego
  •  Warsztat: rola animatorów w kreowaniu oferty sportu powszechnego w programie Aktywna Szkoła wyzwania & pomysły,
  •  Zajęcia pokazowe (PZLA): prezentacja gier i zabaw wg scenariusza: „Lekkoatletyczny Dzień w programie Aktywna Szkoła”,
  •  Informacja o Konkursach skierowanych do animatorów, animatorek oraz uczestników programu „Aktywna Szkoła” i innych inicjatywach.

W dniu dzisiejszym (26.09) w Naszej Szkole odbyło się Święto Kreatywności. Najmłodsi uczniowie z klas 1-3 zaprezentowali pięknie wykonane plakaty klasowe, których motywem przewodnim była kropa. Na czerwonym dywanie pojawiły się modelki i modele, którzy prezentowali pomysłowe i kreatywne stroje podczas "Kropkowego pokazu mody".