Zajęcia pozalekcyjne #bycjakignacy
CHEMIA W ŻYCIU CODZIENNYM 🧪
KWASY I ZASADY 🧪🧪
w wykonaniu uczniów klas IV i V Szkoły Podstawowej w Nowej Sarzynie
W. Niedbała 
 
 

 

Europejski Tydzień Kodowania #CodeWeek 2022

W dniach od 8 października do 23 października 2022 roku obchodziliśmy Europejski Tydzień Kodowania z Uczymy Dzieci Programować. Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. CodeWeek promuje kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów oraz współpracy przy programowaniu, a także innych działań związanych z technologią. Nasza szkoła ponownie włączyła się w tą akcję.

Uczniowie klas starszych (IV-VIII oraz LO) kodowali na ekranie. Rozwiązując zadania, korzystali z dostępnych w sieci narzędzi. Klasy I-III uczestniczyły w wielu wydarzeniach, które były okazją do ćwiczenia logicznego myślenia i rozwijania kompetencji cyfrowych dzieci.

Były to następujące zadania:

 • Zajęcia z robotyki
 • Zajęcia na macie do kodowania Edusense z Uczymy Dzieci Programować

(10 wydarzeń)

 1. CodeWeek pod lupą - rozwiązujemy logiczne zagadki z Uczymy Dzieci Programować
 2. Kubki, wieże, latarki - szukamy 10 z Uczymy Dzieci Programować
 3. 10 na macie zakodowana z Uczymy Dzieci Programować
 4. Jedno zadanie, 10 kodów - poszukujemy rozwiązań z Uczymy Dzieci Programować
 5. Kod do CodeWeek - debugujemy błędy z Uczymy Dzieci Programować
 6. 10 edycja CodeWeek...10 pomysłów na aplikacje z Uczymy Dzieci Programować
 7. Jubileuszowy tort w instrukcji słownej ukryty - ćwiczymy komunikację z Uczymy Dzieci Programować
 8. CodeWeek’owa gra planszowa z Uczymy Dzieci Programować
 9. CodeWeek’owa wycieczka po szkole z Uczymy Dzieci Programować
 10. Warto kodować - tworzymy kod z Uczymy Dzieci Programować

 

Elżbieta Pinderska
Jacek Bystrzyński

 

 

 

Zajęcia w ramach projektu „Z geometrią za pan brat” tym razem polegały na rozwiązywaniu zadań konkursowych związanych z geometrią oraz układaniu tangramów zakupionych dzięki projektowi Stowarzyszenia Prymus „Z geometrią za pan brat” dla naszej szkoły. Pomoce zostały zakupione ze środków Fundacji mBanku uzyskanych w ramach Programu mPotęga.

AWasiuta
D. Osipa

Galeria1

 

 

Kolejne zmagania z geometrią w ramach projektu „Z geometrią za pan brat”. Uczniowie klas 4-6 świetnie bawili się kostką Rubika. Dla niektórych był to pierwszy raz. Czasem coś co okazuje się być bardzo skomplikowane może okazać się bardzo łatwe i przyjemne, a przy tym rozwijające logiczne myślenie. Uczniowie poznali metodę układania kostki Rubika metodą „Myszki do sera”.

Poniżej fotorelacja, zapraszamy do oglądania.

AWasiuta
D. Osipa

Galeria2

 

 

 

3 listopada 2022r. odbyło się w naszej szkole przesłuchanie do V edycji ogólnopolskiego  konkursu „Do Hymnu”. Uczniowie klas od drugich do siódmych wykonali a capella 4 zwrotki Hymnu Państwowego oraz „Rotę” i utwór Jana Pietrzaka „Żeby Polska była Polską”. Konkurs organizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury. Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Nowej Sarzynie  znalazła się wśród 25 szkół reprezentujących województwo podkarpackie. 

Hymn - video

Galeria

 

 

 

 

„Z geometrią za pan brat” to konkurs dla każdego, kto lubi rozwiązywać zadania, zagadki matematyczne oraz łamigłówki logiczne.

 1. Konkurs matematyczny jest organizowany przez Zespół Szkół w Nowej Sarzynie w ramach projektu „Z geometrią za pan brat”. Projekt został zgłoszony przez Stowarzyszenie Rozwoju Szkół „Prymus” do programu grantowego mPotęga i otrzymał dotację Fundacji mBanku.
 2. Celem konkursu jest:
 • popularyzacja geometrii wśród dzieci,
 • rozbudzenie zainteresowań uczniów,
 • rozwijanie wyobraźni geometrycznej i logicznego myślenia,
 • rozwijanie umiejętności współpracy w grupie,
 • utrwalanie i poszerzanie wiedzy zdobytej na lekcjach.
 1. Konkurs odbędzie się 29 listopada 2022 r. o godzinie 10.00 w Zespole Szkół w Nowej Sarzynie.
 1. W zmaganiach matematycznych mogą wziąć udział trzyosobowe zespoły złożone z jednego ucznia klasy czwartej, jednego ucznia klasy piątej i jednego ucznia klasy szóstej szkoły podstawowej.
 1. Każda szkoła może zgłosić do konkursu od jednego do maksymalnie trzech zespołów.
 1. Zgłoszenia drużyn dokonywane są do 21 listopada 2022 r. drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Nauczyciel opiekun uczniów zgłasza zespoły wysyłając na wskazany e-mail wypełniony formularz (załącznik nr 1),

podając:

 • nazwę drużyny,
 • imiona i nazwiska członków zespołu,
 • nazwę szkoły,
 • imię i nazwisko nauczyciela opiekuna uczniów.
 1. Konkurs składa się z dwóch części:
 • pisemnej (zawierającej zadania i zagadki geometryczne, obejmujące wiedzę i umiejętności zawarte w podstawie programowej z matematyki);
 • praktycznej (obejmującej układanie tangramu, układanki logicznej literki T oraz happy cube).
 1. Protokół wraz z pracami uczniów pozostaje w dokumentacji konkursu.
 2. Każdy uczestnik konkursu po zapoznaniu się z Regulaminem przekaże nauczycielowi – opiekunowi podpisane oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 2). Nauczyciel zgłaszający zespół do rozgrywek do 21 listopada 2022 r. prześle skan podpisanego oświadczenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczy oryginały dokumentów organizatorowi konkursu.

Do pobrania:
Regulamin, zgłoszenie i oświadczenie (pdf)

 

 

 

W środę 19 października uczniowie klas piątych rozpoczęły dwudniową przygodę od zwiedzania Zespołu Pałacowo – Parkowego w Kurozwękach oraz Ruin Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. W kolejnej części wycieczki czekała ich niemała wspinaczka na Święty Krzyż, gdzie mieli okazję zobaczyć Klasztor, a wnim Muzeum Misyjne, Sanktuarium Krzyża Św. oraz Muzeum Przyrodnicze. W drodze powrotnej ze Świętego Krzyża zastał ich deszcz i opanował głód, stąd udali się do Hotelu ECHO na obiadokolację i zasłużony odpoczynek.

Drugiego dnia, zaraz po śniadaniu, wyruszyli do Centrum Nauki Da Vinci, gdzie uczniowie mieli okazję przekonać się, że nauka może być świetną zabawą. W dobrych humorach wsiedli do autokaru i udali się do ostatniego już punku naszej wycieczki, czyli Zamku Królewskiego w Chęcinach. W godzinach wieczornych, trochę zmęczeni, ale zadowoleni, pełni niezapomnianych wrażeń wrócili do domu.

Anna Wasiuta
Małgorzata Kusy
Piotr Kopacz

 Galeria

 

 

 

 

Podkategorie