29 listopada klasy 2a i 3b odwiedziły Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Jest to miejsce tysiąca ręcznie wykonanych bombek, niesamowitych wzorów w galeriach. Dzieci obejrzały wystawę bożonarodzeniowych choinek udekorowanych w stylu amerykańskim, francuskim, norweskim i staropolskim. Miały też okazję obserwować poszczególne etapy powstawania ozdób choinkowych, od formowania i nadawania kształtu po malowanie i dekorowanie. Okazuje się, że jest to długotrwały proces i misterna ręczna praca wielu ludzi. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie ozdabiali bombki według własnego pomysłu. Nie mniej interesujące były zakupy. Z bogatej oferty ozdób każdy z uczniów mógł wybrać coś dla siebie i bliskich. Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bańkę własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów oraz  bombkę z własnym imieniem. Dzięki temu, w tym roku każda choinka będzie szczególnie piękna.

Pobyt w muzeum oraz oglądanie pięknych i niepowtarzalnych bombek, wzbudza podziw i wywiera ogromne wrażenie nie tylko na dzieciach, ale i na dorosłych, przywołuje wspomnienia z dzieciństwa oraz pozwala poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Jadwiga Mirkiewicz, Bożena Bieńkowska, Halina Mryc-Noga, Anna Szczęsny oraz rodzice uczniów.

                                                                                 Bożena Bieńkowska, Jadwiga Mirkiewicz

Fotki z muzeum => tutaj