Z ogromną dumą i radością informujemy, iż Nathalie Kupras z klasy 8d zdobyła 3. miejsce w ogólnopolskim konkursie językowo-plastycznym z języka niemieckiego DACHL-Märchen. Celem konkursu było podnoszenie umiejętności językowych młodzieży oraz uwrażliwianie na sztukę.

W piątek 29. kwietnia odbyła się w Warszawie uroczysta gala wręczenia nagród, podczas której Nathalie odebrała swoją nagrodę z rąk organizatorów: Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego, Polsko–Niemieckiej Szkoły Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie, Stowarzyszenia Inicjatyw i Inspiracji ESSE i Szkoły Podstawowej im. Adama Asnyka w Warszawie. Konkurs swym patronatem objęli m.in. Ambasada Republiki Austrii, Ambasada Republiki Federalnej Niemiec oraz Ambasada Szwajcarii w Polsce.

Gala uświetniona została koncertem laureatów konkursu piosenki niemieckojęzycznej, a po niej nastąpił uroczysty bankiet.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Nathalii!

/Ilona Rytwińska-Berc/