Tuż przed końcem roku szkolnego w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, a mianowicie wręczenie Nagród Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna dla najlepszych uczniów z terenu gminy.
Nagrody uczniom wskazanym przez rady pedagogiczne szkół podstawowych oraz I Liceum Ogólnokształcące w Nowej Sarzynie wręczył burmistrz Andrzej Rychel.
- Serdecznie gratuluję młodzieży znakomitych wyników nie tylko w nauce, ale też innych osiągnięć i podejmowanych działań, które wpłynęły na nominację do nagród. Jesteście przyszłością naszej gminy. Bardzo cieszę się, że są tu z nami rodzice, bo dla rodzica nie ma większej radości niż sukces dziecka. Dziękuję też nauczycielom, którzy na co dzień przekazują Wam swoją wiedzę - mówił w czasie wręczenia nagród burmistrz.
Z naszej szkoły, nagrody otrzymali: Adrian Krok (klasa 8B) oraz Ewa Wiatr (klasa 1LOB). Adrian w tym roku szkolnym został laureatem kuratoryjnego konkursu z informatyki, a Ewa została finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Francuskiego.
Gratulujemy!
fot. UMiG