22 kwietnia 2024r. w Zespole Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Leżajsku odbył się XIV Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, w którym wystąpiły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Nowej Sarzynie: Aleksandra Kusiak z kl.5b, Amelia Sroka z \ kl.6a, Milena Wielgus z kl.7a oraz Daria Dmitrowska z kl.7c. Dziewczęta zaprezentowały utwory w języku angielskim i francuskim. Za udział w konkursie wykonawcy otrzymali dyplomy. Daria Dmitrowska za wykonanie piosenki w języku francuskim "Derniere Dance" otrzymała II miejsce. Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Nowej Sarzynie: Halina Mryc-Noga, Aleksander Dubiel, Agnieszka Chowaniec i Sylwia Łyko otrzymali podziękowania za przygotowanie uczennic do XIV Powiatowego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Leżajsku.