We wtorek, 27.02 w auli I LO w Nowej Sarzynie odbyły się rozgrywki finałowe konkursu „Mistrzowie Układu Okresowego Pierwiastków Chemicznych”. Wzięło w nim udział osiem trzyosobowych zespołów z następujących szkół:

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzózie Królewskiej – uczestnicy: Rozalia Dmitrowska, Kinga Wach, Radosław Niemczyk

Szkoła Podstawowa im. Św. Franciszka z Asyżu w Jelnej – uczestnicy: Zuzanna Maczuga, Weronika Czapla, Anna Wiśniewska

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łętowni – uczestnicy: Emilia Sikora, Maksymilian Sowa, Anna Buczkowska

Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Nowej Sarzynie – uczestnicy: Kacper Siuzdak, Alex Żelazko, Maja Jędras

Szkoła Podstawowa w Rudzie Łańcuckiej – uczestnicy: Anna Galek, Julia Zawół, Sebastian Półćwiartek

Szkoła Podstawowa im. ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sarzynie – uczestnicy: Lena Żuraw, Oskar Gnatek, OliwierDudek

Szkoła Podstawowa w Tarnogórze – uczestnicy: Karolina Sprysak, Weronika Sztaba, Amelia Palembas

Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Woli Zarczyckiej – uczestnicy: Weronika Kiełbowicz, Alicja Kraska, Lena Jastrzębska

Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać wiele różnych zadań. Ich wspólnym elementem był układ okresowy pierwiastków, który jest ogromną skarbnica informacji i kluczem do wiedzy chemicznej. Jednym z elementów konkursu była też prezentacja wcześniej wykonanych przez siebie plakatów na temat pierwiastka radu. Rywalizacja była wyrównana, wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrą umiejętnością korzystania z informacji zawartych w tablicy Mendelejewa.

Najwięcej punktów i pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Tarnogórze. Drugie miejsce przypadło w udziale reprezentacji Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzózie Królewskiej, a trzecie uczestnikom ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łętowni.

Sponsorami naszego konkursu były Zakłady Ciech Sarzyna, Burmistrz MiG Nowa Sarzyna, Sarzyna Chemical  Sp z o.o. Dzięki ich hojności oraz współpracy ze Stowarzyszeniem Prymus najlepsze drużyny mogły otrzymać atrakcyjne nagrody, a pozostali uczestnicy drobne upominki. Nagrody wręczyli przedstawiciele naszych sponsorów wraz z prezesem Stowarzyszenia Prymus i dyrektorem Zespołu Szkół.

Konkurs był doskonałą okazją do pogłębienia swej wiedzy chemicznej a także zapoznania się z naszym liceum. Dziękujemy za wspólną zabawę i współzawodnictwo na polu nauki. Mamy nadzieję, ze spotkamy się w przyszłym roku szkolnym.

 

Elżbieta Domańska i Izabella Czarniecka

 Galeria