12 października obchodziliśmy Święto 250-lecia utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Pół roku temu Rada Rodziców wyszła z inicjatywą utworzenia pierwszej strefy relaksu dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Nowej Sarzynie. Strefa relaksu została sfinansowana ze środków Rady Rodziców, Szkoły oraz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna. Jest to doskonały przykład współpracy Rady Rodziców, Dyrektora Szkoły oraz Organu Prowadzącego. Po uroczystej akademii odbyło się odebranie prac w obecności Burmistrza Andrzeja Rychela, Przewodniczącej Rady Rodziców Izabeli Grudysz oraz Dyrekcji Szkoły. Pierwsi uczniowie skorzystali z kanap na I piętrze obok świetlicy.
Autorem projektu i wykonawcą jest ANEX Meble Na Wymiar. Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego prezentu dla naszych uczniów, niż kolejny krok w kierunku unowocześnienia i upiększenia naszej placówki.