Dnia 24 lutego 2023r. w naszej szkole uczniowie klas młodszych wzięli udział w spotkaniu online z autorem lektury „Cukierku! Ty łobuzie!” Panem Waldemarem Cichoniem.

Autor książek dla dzieci podzielił się z uczniami swoją pasją do pisania, zachęcał do twórczości literackiej, czytania książek, przeczytał na wizji jedną z opowieści o kocie psotniku oraz odpowiedział na wszystkie pytania zadane przez uczniów (m.in. dlaczego kot nazywa się Cukierek, skąd czerpie inspiracje do tworzenia opowieści). Okazało się, że książki o Cukierku powstawały niejako przez przypadek, ponieważ autor szukał sposobu, by nakłonić do czytania starszego syna, Marcela. Pomyślał, że chłopiec chętnie przeczyta opowieść o sobie i swoim ukochanym kocie. Przygody Cukierka i jego rodziny są inspirowane prawdziwymi wydarzeniami.

Chętni uczniowie otrzymają od autora wybraną przez siebie książkę wraz z autografem i dedykacją. Dodatkowo dzięki uprzejmości autora szkolna biblioteka szkolna została wyposażona w nowe części przygód kota Cukierka.

G. Szymańska