W dniu 9 stycznia 2023r.  klasy 2a i 2c wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Parku Trampolin „Grawitacja” oraz do Pijalni Czekolady M. Pelczar Chocolatier z siedzibą w Rzeszowie.

Pierwszym punktem wycieczki był Park Trampolin „Grawitacja”. Po krótkim instruktażu i profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora uczniowie rozpoczęli sportowe szaleństwa. Korzystali z szeregu atrakcji m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami, trasy w parku linowym oraz ścian wspinaczkowych.

Kolejną atrakcją jaka czekała na dzieci w tym dniu była wizyta w Pijalni Czekolady. Uczniowie wzięli udział w warsztatach czekoladowych, na których ozdabiali własnoręcznie tabliczki czekolady oraz lizaki według własnego pomysłu. W trakcie warsztatów dzieci degustowały różne rodzaje czekolad. Uzupełnieniem warsztatów był film pt.: „Pochodzenie kakao” oraz „Historia kakao i czekolady”. Największym zainteresowaniem cieszyła się fontanna czekoladowa, oraz wagoniki wiozące czekoladki. Na zakończenie, wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz wyprodukowane własnoręcznie słodkości.

/G.Szymańska/