W dniu 7 lutego w bibliotece szkolnej odbył się Klasowy Konkurs Pięknego Czytania, w którym wzięli udział uczniowie klasy 1c. Konkurs został zorganizowany w porozumieniu z Dyrekcją szkoły przez wychowawcę klasy – Katarzynę Michtę–Ożóg we współpracy z Panią Wiesławą Piestrak. Uczniowie przeczytali fragment tekstu z książki Renaty Piątkowskiej Gang Swojaków „O tym, że przyjaźń ma moc”. Konkurs miał na celu stworzenie możliwości zaprezentowania przez uczniów własnych umiejętności oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych .

Przy ocenianiu czytania komisja konkursowa brała pod uwagę poprawność warsztatową i stronę emocjonalną przekazu.

W ramach konkursu zostali wyłonieni laureaci:

1 miejsce -  Michał Rogala

2 miejsce  - Alan Bielecki

3 miejsce-  Hanna Wielgus

Natomiast wyróżnienia otrzymali:

Karolina Płachta, Jakub Sądej, Kamil Hasiak

Dla zwycięzców konkursu zostały przygotowane atrakcyjne nagrody zaś dla wszystkich uczestników pamiątkowe dyplomy.

/Katarzyna Michta – Ożóg/