W sobotę (17 kwietnia 2021r.) po raz pierwszy wzięliśmy udział w eliminacjach do międzynarodowego konkursu z robotyki i programowania First LEGO LEAGUE. Nasza drużyna w składzie: Bartłomiej Piechowski, Hubert Zygmunt, Sebastian Brzozowski oraz trenerzy: Tomasz Bigas i Andrzej Kusiak rywalizowali z innymi szkołami za pomocą aplikacji Zoom. Przygotowaliśmy z wykorzystaniem klocków LEGO SPIKE Education robota, który wykonał misję na specjalnie zaprojektowanym stole treningowym. Całość zadania była nagrywana przez Pana Grzegorza Jakubowskiego z dwóch niezależnych kamer i oceniana przez członków komisji m.in. z Warszawy i Poznania. Był to dla nas pierwszy turniej i z pewnością nie ostatni. Nasi uczniowie pokazali, że mają duży potencjał. Pracownia robotyki, która powstała w ramach współpracy z "Polenergią Nowa Sarzyna" pozwoliła na wykonanie wszystkich misji, które były w wymaganiach konkursowych. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i możliwość reprezentowania gminy Nowa Sarzyna na turniejach z robotyki.