Szkoła Podstawowa w Nowej Sarzynie otrzymała dofinansowanie w kwocie 65 869,00 zł z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków. Wniosek o dofinansowanie złożył Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, jako organ prowadzący placówki. Dzięki temu szkolna stołówka została wyremontowana i zaopatrzona w nowe urządzenia. Pozyskane wsparcie pozwala na przygotowanie większej ilości posiłków oraz zwiększenie liczby miejsc dla uczniów w jadalni. Ze środków dotacji zostały zakupione, m.in. kuchnia sześciopalnikowa z piekarnikiem, szafa chłodnicza, zmiękczacz do wody, piec konwekcyjny, zmywarka, taboret gazowy, lodówka, krajalnica, garnki, blender, patelnia uchylna, talerze, sztućce, kubki oraz stoły i krzesła. Całkowity koszt zadania wyniósł 82 544 zł, z czego 10 475 zł to wkład finansowy, a 6 200 zł wkład rzeczowy gminy.