Wydarzenia

Kontakt z sekretariatem szkoły: tel. kom. 882 433 582.  e-mail: spnssekretariat@wp.pl      Kontakt do świetlicy szkolnej: 788 261 817
UWAGA! Zmiana konta bankowego dla wpłat za obiady. Nowy numer: 35 9430 0006 1006 1343 2000 0001

Czym jest budżet?
Po co się go tworzy?
Skąd biorą się pieniądze w budżecie państwa?
Co to jest budżet obywatelski?

Uczniowie klasy 5 znaleźli odpowiedzi na te pytania podczas lekcji przeprowadzonej z wykorzystaniem pomocy otrzymanych od Finansoaktywnych.  Następnie trzy uczennice wspólnie z panią matematyczką przygotowały plakat oraz stworzyły wierszyk – rymowankę które biorą udział w konkursie Finansoaktywni Misja: PLANUJEMY BUDŻET. Uczennice miały się zastanowić na co wydałyby pieniądze z budżetu obywatelskiego, gdyby miały na to wpływ. Głównym celem powstałego projektu jest stworzenie miejsca odpoczynku z grami edukacyjnymi na świeżym powietrzu oraz wykorzystanie zielonej przestrzeni obok boiska szkolnego do interaktywnych działań uczniów. Inwestycja ma za zadanie zachęcić dzieci do gier zespołowych, rozwijających zdolności matematyczne oraz pobudzić w dzieciach kreatywność.

K. Maślanka