Konkurs „Zmiana diety dla planety” organizowany przez Federację Polskich Banków Żywności oraz Lidl Polska. Celem konkursu jest przygotowanie plakatu - pracy plastycznej zachęcającej do stosowania diety planetarnej, przedstawiającej jej korzyści dla zdrowia człowieka i planety lub zasad diety planetarnej.

Konkurs adresowany jest dla dzieci i młodzieży w wieku 6-14 lat.

Udział w konkursie mogą brać podopieczni szkół oraz instytucji kultury. Jedna placówka może nadesłać maksymalnie 5 prac.

Etap "szkolny", który wyłoni prace do wysłania na etap ogólnopolski można składać do opiekunek samorządu członków zarządu SU (Dawid Dużak, Emilia Kiełbowicz, Antonina Mroczek). Termin składania prac: 14. grudnia (środa). Po tym czasie jury wybierze najlepsze 5 prac.

Technika wykonania prac: dowolna z pominięciem prac przestrzennych

Format prac: A3 (29.7 x 42 cm)

Nagrody: łączna wartość nagród 12600 zł

Spośród uczestników zostaną wybrani laureaci w trzech kategoriach wiekowych ( 6-8 lat; 9 – 11 lat; 12-14 lat).

Regulamin konkursu (pdf)

Ważne informacje od Organizatorów:

- przyjmujemy tylko prace płaskie (rysunki i obrazy na kartkach, płótnach lub innych płaskich podłożach plastycznych)

- prosimy przyklejać na trwałe zgody na udział z tyłu prac

- prosimy nie oprawiać prac,

- prace wykonane w technikach pastelu suchego i węgla prosimy utrwalić,

- prosimy nie rolować (zwijać) prac

Każda praca musi zawierać przyklejoną na odwrocie, czytelnie wypełnioną metryczkę oraz oświadczenie opiekuna prawnego dziecka według wzoru podanego w regulaminie konkursu (załącznik 1 i 2 do regulaminu).

Link do strony : Konkurs “Zmiana diety dla planety”