Dwudniowa wycieczka do Warszawy „Poznaj Polskę”
W dniach 24 - 25 listopada uczniowie klasy VII A, B i C wybrali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy.
Pierwszym punktem, który odwiedziliśmy był Stadion Narodowy, gdzie młodzi fani piłki nożnej mogli podziwiać z trybun stadionu okazałą budowlę oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Następną atrakcją było Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego znajdującego się w Świątyni Opatrzności Bożej. Młodzież miała możliwość zapoznać się z historią życia tych dwóch wybitnych postaci polskiego Kościoła. Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy w pierwszym dniu wycieczki było Centrum Nauki Kopernik, które zapewniło uczniom wiele wrażeń poprzez samodzielne prowadzenie doświadczeń naukowych poznając otaczającą nas naturę oraz wszechświat. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się na obiadokolację oraz nocleg do Eko hotel Wiktoria w Szymanowie.
Następny dzień rozpoczęliśmy smacznym śniadaniem, a następnie wybraliśmy się z przewodnikiem do Łazienek Królewskich. Choć o tej porze roku powietrze jest już chłodne, to za to pogoda wynagrodziła nas pięknym słońcem, które pozwoliło nam uchwycić na fotografiach piękno Łazienek Królewskich. Po około godzinnym zwiedzaniu udaliśmy się na Stare miasto w Warszawie, gdzie mogliśmy zobaczyć otaczające kolorowe kamieniczki oraz syrenkę warszawską. Kolejnym punktem wycieczki był Zamek Królewski – Rezydencja Królów, gdzie zwiedziliśmy apartamenty królewskie wraz z salą tronową oraz dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych rzeczy o których opowiadał przewodnik. Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, gdzie mogliśmy zobaczyć komnaty królewskie, oraz podziwiać piękną iluminację świetlną, połączoną z muzyką, która sprawia piękne wrażenie oświetlając dokoła zamku przylegający park.
Tym oto sposobem zakończyliśmy zwiedzanie warszawskich atrakcji i udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

/Grzegorz Jakubowski/