W środę 19 października uczniowie klas piątych rozpoczęły dwudniową przygodę od zwiedzania Zespołu Pałacowo – Parkowego w Kurozwękach oraz Ruin Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. W kolejnej części wycieczki czekała ich niemała wspinaczka na Święty Krzyż, gdzie mieli okazję zobaczyć Klasztor, a wnim Muzeum Misyjne, Sanktuarium Krzyża Św. oraz Muzeum Przyrodnicze. W drodze powrotnej ze Świętego Krzyża zastał ich deszcz i opanował głód, stąd udali się do Hotelu ECHO na obiadokolację i zasłużony odpoczynek.

Drugiego dnia, zaraz po śniadaniu, wyruszyli do Centrum Nauki Da Vinci, gdzie uczniowie mieli okazję przekonać się, że nauka może być świetną zabawą. W dobrych humorach wsiedli do autokaru i udali się do ostatniego już punku naszej wycieczki, czyli Zamku Królewskiego w Chęcinach. W godzinach wieczornych, trochę zmęczeni, ale zadowoleni, pełni niezapomnianych wrażeń wrócili do domu.

Anna Wasiuta
Małgorzata Kusy