W ciepły czerwcowy dzień uczniowie klasy 1a i 2a wyjechali wraz z opiekunami na wycieczkę do Osady Słowiańskiej oraz Parku Owadów i Pajęczaków w Stobiernej koło Dębicy. Rozpoczęliśmy swój pobyt warsztatami Etymologicznymi. Potem udaliśmy się do Parku Owadów i Pajęczaków, gdzie  dzieci mogły podziwiać  17 figur  różnych owadów, których można spotkać w pobliskich lasach i gospodarstwach domowych. Zwiedziliśmy ponad 1000-letnią osadę słowiańską, która mieści się w kompleksie Centrum Edukacji Ekologicznej. Tam uczestniczyliśmy w zajęciach z lepienia gliny. Atrakcją było strzelanie z łuku. W starej chłopskiej chacie uczniowie rozpoczęli przygodę z warsztatami kulinarnymi. Dzieci nauczyły się piec proziaki na ponad 100-letnim piecu z blachą, na której  same układały własne placki. Na zakończenie naszego pobytu zjedliśmy pyszne kiełbaski. Pełni wrażeń i uśmiechnięci wróciliśmy do domu.

Opiekunowie wycieczki:

Joanna Zawadzka, Elżbieta Pinderska,